Araç Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI
Aracın grubuna göre değişir. Ekonomik araçlarda en az 1 yıllık sürücü belgesine sahip 21 yaş ve üzeri; lüks araçlarda ise en az 2 yıllık sürücü belgesine sahip 25 yaş ve üzeri olunmalıdır.

KİRALAMA SÜRESİ
Kiralama süresi en az 24 saattir. Bir ay ve üzeri kiralama ihtiyaçları için 444 1 434 numaralı telefonu arayınız.

ÖDEME
Kiralamanın toplam tutarı, sözleşmenin başlangıcında RENTEL tarafından kabul edilen kredi kartları ile veya nakit yapılabilir. Güvence bedelleri, nakit veya kredi kartı ile bloke edilebilir. Ayrıca teminat istenilebilir.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara, sınırlı kilometre kullanım hakkı ve Muafiyetli Hasar Sorumluluk Güvencesi (CDW) dahildir.

Akaryakıt, Süper Hasar Sorumluluk Güvencesi (SCDW), Hırsızlık Güvencesi (TP), İhtiyarı Mali Mesuliyet (IMM), Ferdi Kaza Sigortası (PAI), Bebek Koltuğu, KGS Kartı ile Katma Değer Vergisi kira fiyatlarına ilave edilir.

AKARYAKIT
Araçlar boş depo ile teslim edilir ve yine boş depo teslim alınır.

TESLİM GECİKMELERİ
Araçların iadesinde 2 saate kadar olan gecikmelerde opsiyon tanınır, 2 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira bedeli tahsil edilir.

TRAFİK CEZALARI
Trafik kurallarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri, kiralama bitimiyle ortadan kalkmaz. Araçların her ne sebeple olursa olsun, resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması zarfında geçecek zaman, sözleşme süresi içinde sayılır.

TEK YÖNLÜ KİRALAMALAR
Aracın, teslim alınan şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda, tek yön ücreti uygulanır. Ayrıntılı bilgi için 444 1 434 numaralı telefonu arayınız.

SİGORTALAR
RENTEL, gerek kanunların emrettiği şekilde, gerekse tercihleri doğrultusunda müşterilerinin sigortalanmalarını görev sayar. Kiralanan araç, Trafik Sigortası ve Muafiyetli Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW) şartları ile korunmuştur.
Kiracı; kendisi, üçüncü şahıslar ve kiralanan araç için, kira sözleşmesinin imza anında kendisine sunulan SCDW, TP, IMM, PAI güvenceleri ile koruma sağlamak istediği takdirde, bunlara ait teminat prim bedellerini ek bedel karşılığı satın alabilir.

a) Muafiyetli Hasar Sorumluluk Güvencesi (CDW)
Kiralama fiyatına dahildir. Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları kapsamını içerir. Ancak her hasarın tutarının ilk 500 TL'lik bölümü ve park yeri, lastik, cam kırılması, sinyal, far hasarları gibi hasarlar sigorta teminatı dahilinde değildir. Hasar durumunda kiracı tarafından ödenecektir.

b) Süper Hasar Sorumluluk Güvencesi (SCDW) : 12 TL / Gün + KDV
CDW'deki muafiyetler kalkar ve tüm hasarlar Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları kapsamında ödenir.

c) Araç Hırsızlık Güvencesi (TP) : 7 TL / Gün + KDV
Hırsızlık durumunda Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları yerine getirilmelidir. Aracın çalındığı günden, bedelinin sigorta firması tarafından ödendiği ya da aracın bulunduğu güne kadar geçen süre için kiracıdan talep edilecek günlük kira bedelinin, talep edilmemesini teminat altına alır.

d) İhtiyarı Mali Mesuliyet (IMM) : 10 TL / Gün + KDV
Kaza durumunda karşı tarafa verilecek hasarları 100.000 TL'ye kadar karşılar.

e) Ferdi Kaza Sigortası (PAI) : 7 TL / Gün + KDV
Kaza durumunda aracımızdaki sürücü dahil tüm yolcuların tedavi masraflarını kişi başına 1.500 TL'ye kadar kapsar.

İLAVE SÜRÜCÜLER
Kiralama başlangıcında ikinci ek sürücü ücrete dahildir. Ancak üçüncü ek sürücü talep edilirse ücrete tabidir ve kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılmalıdır. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

BEBEK KOLTUĞU
Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde günlüğü 15 TL + KDV karşılığı sağlanabilir.

NAVİGASYON CİHAZI
Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde günde günlüğü 20 TL + KDV karşılığı sağlanabilir.

OGS CİHAZI
Tüm araçlarımızda OGS Cihazı bulunmaktadır. Depozito ücreti kiralama anında tahsil edilmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Aracın maddi hasarla sonuçlanan kazadan sonra, kiracı ve karşı araç sürücüsüyle kazanın oluş şeklinin tutanakla tespitiyle, aracın yeri değiştirilmeden / mümkün olan durumlarda araçlar kaza yerinden kaldırılmadan önce farklı açılardan fotoğrafları çekilmelidir. Tutanakların bir sureti, kazaya karışan tarafların; ruhsat fotokopisi, ehliyet fotokopisi, kaza fotoğraflarıyla beraber RENTEL TURİZM KİRALAMA A.Ş.'e ulaştırılmalıdır. Anlaşmaya varılamaması veya araç çalınması halinde en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar ve güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere, kiracıdan tahsil edilir.

RENTEL 7 / 24 Call Center hizmetimiz ile ekibimiz kiralama süresince meydana gelebilecek acil durumlarda veya kaza halinde yardıma hazırdır.